Read in your native language
english german italian french spanish mandarin arabic portuguese russian japanese hindi bengali punjabi urdu korean vietnamese thai malay indonesian persian turkish polish ukrainian greek romanian hungarian dutch swedish norwegian finnish danish hebrew czech slovak bulgarian serbian croatian slovenian
A luxusmárkák csökkenő eladásokkal néznek szembe Kínában: Több szempontú elemzés
A legnagyobb luxusmárkák, köztük Hugo Boss, Burberry, Richemont és Swatch nemrégiben bejelentett hírei jelentős kihívásokat tükröznek a kínai piacon, ahol az eladások csökkenése arra kényszerítette ezeket a cégeket, hogy módosítsák stratégiáikat. Az értékesítési adatok azt mutatják, hogy a Burberry eladásai a szárazföldi Kínában 21%-kal csökkentek az előző évhez képest, hasonló csökkenéseket jelentettek más márkák is. Számos tényező hozzájárul ehhez a hanyatláshoz, ideértve a csökkenő fogyasztói bizalmat és a gazdasági visszaesések során elterjedt luxus szégyent, amely a 2008-09-es pénzügyi válság emlékét idézi fel az amerikai kontinensen.
Érintett szempontok
1. Luxusmárkák
- Előnyök: A prémium pozicionálás nagyobb árréseket tesz lehetővé a csúcsminőségű termékek esetében.
- Kockázatok: A kínai piacra való támaszkodás sebezhetőséget jelent a gazdasági ingadozások során.
- Veszteségek: A csökkenő eladások csökkenthetik a profitabilitást, elbocsátásokhoz és potenciális márkedáshoz vezethetnek az árengedményes stratégiák miatt.
2. Kínai középosztálybeli fogyasztók
- Előnyök: A megnövekedett rendelkezésre álló jövedelem lehetővé teszi, hogy több fogyasztó megengedhesse magának a luxuscikkeket.
- Kockázatok: A gazdasági bizonytalanság és a munkahelyi instabilitás befolyásolhatja a költési szokásokat.
- Veszteségek: A megnövekedett luxus szégyen érzése akadályozhatja a vásárlásokat, annak ellenére, hogy lehetőségük van a vásárlásra.
3. Globális turisták
- Előnyök: Az olyan régiókban, mint Japán, a turizmus növekedése élénkebb helyi gazdaságot eredményezhet.
- Kockázatok: A kínai jómódú turistákra való támaszkodás a piaci növekedés érdekében kétségbeesett érv is lehet.
- Veszteségek: Más globális piacok veszteséget szenvedhetnek el, ha a kínai fogyasztók továbbra is a külföldi vásárlást részesítik előnyben.
Vizuális ábrázolás
Relevancia mérő
Ez a helyzet relevánsnak tekinthető, mivel hatással van a luxusmárkákra napjainkban; azonban a fogyasztói reakciók emlékeztetnek a tíz évvel ezelőtti történelmi mintákra, ami releváns beszélgetést jelez. Az elemzés 85%-os relevancia pontszámot ad, mivel a fogyasztói magatartás ciklikus természetét mindkét generáció esetében megfigyeljük.
Infografika: Luxus költési trendek
- 2017-2021: Kína luxuspiaca megháromszorozódott.
- 2022: A COVID-19 korlátozások miatt éles csökkenés következett be.
- 2023: A gazdasági helyreállás elkezdődött, de a költés külföldre helyeződött át.
- 2024. május: Több mint félmillió turista érkezett Kínából Japánba.
Összességében a Hugo Boss, Burberry, Richemont és Swatch márkák előtt álló kihívások Kínában egy mélyreható fogyasztói magatartás és gazdasági valóság eltolódását tükrözik, hangsúlyozva az alkalmazkodásra és az innovációra való sürgős szükséget ezen a zűrzavaros piacon.
Kulcsszavak: Hugo Boss, Burberry, Richemont, Swatch, luxus szégyen, Kína, luxus költés, fogyasztói bizalom, gazdasági visszaesés.
Author: Andrej Dimov
Published on: 2024-07-29 02:01:15