Read in your native language
english german italian french spanish mandarin arabic portuguese russian japanese hindi bengali punjabi urdu korean vietnamese thai malay indonesian persian turkish polish ukrainian greek romanian hungarian dutch swedish norwegian finnish danish hebrew czech slovak bulgarian serbian croatian slovenian
A luxuscikkek eladásának csökkenésének elemzése Kínában
A luxuspiac Kínában jelenleg jelentős visszaesést tapasztal, olyan márkák, mint a Kering és a LVMH meredek bevételcsökkenésekről számolnak be. Ez a cikk megvizsgálja az értékesítési csökkenések körüli helyzetet, hogy a különböző érintettek miként érintettek, valamint a potenciális kockázatokat és jutalmakat.
Érintett nézőpontok
-
Luxusmárkák (pl. Kering, LVMH, Burberry)
- Előnyök: Folyamatos globális vonzerő, lehetőség a marketingstratégiák alkalmazkodására.
- Kockázatok: Jelentős bevételveszteségek (pl. Kering működési jövedelme akár 45%-kal is csökkent), a márkák gyenge percepciója a mély diszkontok miatt.
- Veszteségek: Bevételi csökkenés; Burberry értékesítései 21%-kal csökkentek Kínában, az LVMH összesen 13%-os csökkenést jelentett Ázsiában.
-
Fogyasztók
- Előnyök: Lehetőség luxuscikkek vásárlására kedvezményes árakon, mivel a márkák csökkentik költségeiket.
- Kockázatok: Kulturális stigma a luxuscikkekkel szemben a kormány "pénzkultúra" elleni kampánya miatt. Kockázat a bűntudat vagy szégyen érzése a drága termékek vásárlása miatt.
- Veszteségek: A prémium márkákhoz való hozzáférés Kínában még mindig korlátozott lehet, ami a külföldi piacokon való fogyasztásra kényszeríti őket.
-
Befektetők és piaci elemzők
- Előnyök: Lehetőség az alulértékelt luxusmárkákba való befektetésre, betekintés a fogyasztói magatartás változásaiba.
- Kockázatok: Veszteségek a luxuscégek részvényeinek csökkenő árfolyama miatt.
- Veszteségek: Csökkenő piaci részesedés egy potenciálisan jövedelmező szektorban.
Jelenlegi kihívások és stratégiai váltások
A luxusmárkák kénytelenek megváltoztatni marketingstratégiáikat, beleértve az e-kereskedelmet is. Ez a váltás a felesleges készlet kiárusítására irányul, de kockázatot jelenthet a márkák percepciójának rontására is. Az elemzők rámutattak, hogy a mély diszkontok kárt okozhatnak a márkaértékben, mivel a luxuscégek általában elkerülik a gyors és olcsó értékesítési taktikákat. A nyereségesség és az exkluzivitás közötti egyensúly megtartása kritikus fontosságú.
A bevételi változások vizuális ábrázolása
Luxusmárkák bevételi változásai Kínában
Affected Luxury Brands:
- Kering: Működési jövedelem 45%-kal csökkent
- LVMH: 13%-os bevételcsökkenés Ázsiában
- Burberry: Kínai értékesítések 21%-kal csökkentek
- Richemont: 27%-os bevételcsökkenés Nagy-Kínában
Fogyasztói magatartás és jövőbeli kilátások
A kínai fogyasztók költési szokásaik átalakulását mutatják, egyre inkább a külföldi utazásra és a biztonságosabb eszközökre, mint például az aranyra, helyezik a hangsúlyt, a luxuscikkek helyett. A társadalomban elterjedt "luxus megbélyegzés" tovább bonyolítja a luxusmárkák helyzetét a kínai piacon. Néhány márka, mint például a Hermès, jobban alkalmazkodott, 17%-os növekedést mutatva erős ügyfélbázisának köszönhetően.
Relevancia mérő
Históriai relevancia azt mutatja, hogy míg a luxuskiadások Kínában több mint egy évtizede jövedelmező piacnak számítottak, a jelenlegi állapotok a gazdasági változások és társadalmi attitűdök következtében eltolódtak, hatással a fogyasztói magatartásra. Ennek ellenére a trend egy potenciális újjáéledést jelez, ahogy a globális gazdaság stabilizálódik.
Keywords: Luxusértékesítés, Kering, LVMH, Kína, E-kereskedelem, Fogyasztói magatartás, Luxusmárkák, Bevételcsökkenés, Piaci trendek, Luxus megbélyegzés.
Author: Andrej Dimov
Published on: 2024-07-29 01:07:31